AKTUÁLNĚ

7.4.2020  Jak na úskalí práce z domova

Už pár týdnů pracujeme z domova, což s sebou přináší řadu výzev. Jednou z nich je, jak si udržet produktivitu, když okolo sebe máme tolik možností vyrušení a různá lákadla. Klíčem je vytvořit si nějakou formu rutiny a té se držet.

  • Potřebujete během dne spíše střídat různé aktivity nebo naopak pracovat na jednom úkolu?
  • Která část dne je pro vás nejlepší pro práci na velkých projektech?

Určitě znáte pravidlo, že „úkol je schopen vyplnit jakékoliv množství času, které mu dáte“. Nejlepší obranou je nastavit si denní zvyky a aktivity a držet se jich. Můžete využít cvičení, které používáme během koučování – klikněte zde.

30.3.2020 Kniha „Mapping Motivation“

James Sale je přední odborník pro motivaci a práci s ní, na základě dlouholetého výzkumu vytvořil skvělý diagnostický nástroj na měření motivace a napsal již čtyři knihy o motivaci. Dnes představuji první: „Přemýšleli jste někdy nad tím, co je motivace a proč ji organizace až dosud zatím neměřily a ani nemohli měřit?

James Sale se ve své první knize o motivaci „Mapping Motivation“ zabývá otázkou, co je motivace, proč ji potřebujeme a co se stane, když ji nemáme. Definuje a měří motivaci z pohledu jednotlivce, týmu, a také, což je zásadní, z pohledu organizace nebo pracoviště. Seznamuje čtenáře se základními koncepty motivace a odhaluje souvislosti se zásadními tématy, jako je výkon a produktivita, a také roli motivace v řadě klíčových funkcí managementu: budování týmů, hodnocení výkonu, rozvoj leadershipu, angažovanost a řízení změn.

Motivace je klíčovým aspektem všech rozvojových iniciativ a programů – pokud si přejeme, aby uspěly. Tato kniha je velmi čtivá, obsahuje cvičení, nástroje, techniky a poznatky o světě motivace a o tom, jak měřit …“

1.3.2020 Workshop Motivační mapy

Motivační mapy jsou model a diagnostický nástroj, který měří motivaci a nabízí inspiraci, jak s motivací pracovat.

Koučka Mgr. Pavla Pavlíková říká: „Často dostávám dotazy, který motivátor je lepší.“ Jak to je? Žádný není lepší nebo horší, každý motivátor má své přínosy a samozřejmě také rizika. A každý je vhodný pro jinou roli.

Na obrázku se podívejte, co jednotlivé motivátory přinášejí pro tým, organizaci. Jaké jsou vhodné pro Vaši roli?

Zajímají-li Vás Motivační mapy, přijďte 27. března 2020 na 3-hodinový workshop.